Jazz Cafe wtorek, 21 październik 2014
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

21.10.2014 wtorek godz. 20.00

Dorota Miśkiewicz feat. Grzegorz Turnau ....Wyjątkowy Koncert Jubileuszowy...

bilety 95 zł

Dorota Miśkiewicz - śpiew
Grzegorz Turnau - śpiew, fortepian
Marek Napiórkowski - gitara
Robert Kubiszyn - bas
Cezary Konrad - perkusja


Koncert Jubileuszowy 10-lecie znajomości Doroty z Grzegorzem Turnauem, która rozpoczęła się właśnie w Jazz Cafe :)

Z tej okazji artyści postanowili wystąpić razem!!!

Ileż wspólnych piosenek już mają w swym dorobku?! Na pewno więcej, niż zmieści jeden koncert. Dlatego w Jazz Cafe usłyszymy coś na kształt "best of" z ich wspólnej twórczości.

Dorota Miśkiewicz - wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. Ma na swoim koncie wiele albumów oraz niezliczoną liczbę koncertów i projektów. Dzięki swojemu talentowi i profesjonalizmowi przez lata obecności na scenie współpracowała z legendami jazzu a także gwiazdami polskiej estrady. Równie dużo, co wielkich nazwisk, jest gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Kobieta absolutnej urody, duszy i ....słuchu! Koledzy muzycy chcąc nastroić instrument proszą, żeby zaintonowała dźwięk :).

Grzegorz Turnau to poeta, kompozytor, pianista, aranżer i wokalista, który jako jeden z niewielu artystów wypracował łatwo rozpoznawalny, indywidualny styl muzyczny kontynuując przy tym tradycję krakowskiej piosenki literackiej. Jego precyzyjne kompozycje i nienaganne, eleganckie wykonania przyciągają słuchacza i zatrzymują. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy artysta żyje muzyką -"Fortepian, mikrofon, światło estrady. Od tego się już nie uwolnię. Zbigniew Herbert powiedział kiedyś, że chciałby umrzeć w schludnym hotelu, w pozycji wyprostowanej. Ja, jeśli koniecznie trzeba, chciałbym umrzeć przy fortepianie i mikrofonie."

27.10.2014 poniedziałek godz. 20.00

Karolak Napiórkowski Czerwiński w Jazz Cafe !!!

bilety 65 zł

Wojciech Karolak - organy Hammonda
Marek Napiórkowski - gitary
Adam Czerwiński - perkusja


Wojciech Karolak – pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, uznawany za jednego ze słynniejszych wirtuozów organów Hammonda w Europie. Kariera muzyczna Wojciecha Karolaka zaczęła się od współpracy z Janem Ptaszynem Wróblewskim oraz Krzysztofem Komedą.
W latach 1959-60 grał na saksofonie w grupie The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego. W 1961 poświęcił się grze na fortepianie w zespole Andrzeja Kurylewicza. Współpracował także z Swingtetem Jerzego Matuszkiewicza. W 1962 roku wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim założył The Karolak Trio i wydał pierwszą autorską płytę. W 1963 roku współpracował z Ptaszynem Wróblewskim w zespole Polish Jazz Quartet. W 1973 stał się właścicielem organów Hammonda-B3. W latach 1973-1978 współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim w zespole Mainstream. W latach 80. XX wieku razem z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim stworzył formację Time Killers. Wspólnie nagrali album, który w ankiecie krytyków "Jazz Forum" został uznany za najlepszą płytę jazzową dekady. W 1988 Karolak brał udział w nagraniu płyty Obywatela GC, na której grał na organach Hammonda. W latach 90. XX wieku współpracował z Jarosławem Śmietaną z którym nagrał trzy albumy. Udziela się także w projektach jazzowych Piotra Barona, Zbigniewa Lewandowskiego i występuje jako członek zespołu Guitar Workshop Leszka Cichońskiego. Eksperymentował również jako kompozytor muzyki filmowej. Jednym z obrazów, do którego pisał muzykę była "Konopielka" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego, napisał do niej bardzo charakterystyczny motyw, oddający specyfikę barokowej, polifonicznej muzyki organowej. Pisywał też muzykę do tekstów żony, Marii Czubaszek. W 2007 roku pojawił się w filmie "Ryś" w roli Boogiewoogiewicza.

Marek Napiórkowski – gitarzysta, aranżer, kompozytor - artysta, który lubi zaskakiwać, eksperymentować formą. Muzycznie nienasycony, na scenie potrafi jawić się jako człowiek o wybitnie lirycznej duszy, by za moment ukazać latynoski temperament.
Nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami. Współpracował z takimi artystami jak m.in.: Patem Methenym, Richardem Boną, Mino Cinelu, Gregoirem Maretem, Sugarem Blue (The Rolling Stones), Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Dhaferem Youssefem, Adamem Holzmanem, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim i innymi.
Wielokrotnie brał udział w projektach Anny Marii Jopek (albumy oraz koncerty), także z udziałem gwiazd światowego jazzu takich jak Pat Metheny, Christian McBride, Manu Katche, Richard Bona, Mino Cinelu czy Dhafer Youssef. Wydał dwa autorskie albumy (w katalogu Universal Music Polska); obie płyty nominowane były do Nagród Muzycznych Fryderyk w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Muzyk Roku. 6 czerwca 2005 roku ukazał się album NAP, na którym znalazły się jego własne kompozycje. Gościnnie wystąpili m.in. Leszek Możdżer, Anna Maria Jopek i Henryk Miśkiewicz. 1 lipca 2007 roku ukazał się akustyczny album Wolno z udziałem Anny Marii Jopek, Mino Cinelu, Gregoire Mareta (harmonijka), Roberta Majewskiego, Michała Tokaja, Roberta Kubiszyna i Michała Miśkiewicza. Album osiągnął status Złotej Płyty. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem Full Drive, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i własnym kwartetem. Jest współproducentem płyt Doroty Miśkiewicz.

Adam Czerwiński – perkusista, aranżer, kompozytor - najbardziej znany ze współpracy z Jarosławem Śmietaną. Muzycy zagrali wspólnie setki koncertów w klubach i na festiwalach na całym świecie. Nagrali też kilkanaście płyt, miedzy innymi "Phone Consultations" , "Outumn Suite" czy "Polish Standards". Współpracował również z Lee Konitzem, Eddie Hendersonem, Larry Koonzem, Harvie Swartzem, Cameronem Brownem, Jean Poul Bourellim, Bennie Wallacem czy Jamesem Newtonem. Koncertował w większości krajów Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Japonii oraz w tak egzotycznych miejscach jak Liban, Egipt, Dubaj, Kuwejt czy Albania. Adam jest również pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu "JAZZ W LESIE", którego pierwsza edycja odbyła się w Sulęczynie latem 1995 roku. Festiwal istnieje już czternaście lat, podczas których wystąpiła tam cała czołówka polskiego jazzu oraz wiele gwiazd zagranicznych. W tej chwili jest to jeden z wiodących Festiwali w Polsce. Ostatnie lata, to okres współpracy z wybitną gwiazdą, znakomitym skrzypkiem Nigelem Kennedym. Adam uczestniczy w kilku projektach kierowanych przez tego wirtuoza. Są to „Nigel Kennedy and Friends”, „Bach meets Miles Davies”, „Autumn Suite” i „The Jimi Hendrix Experience”. Artyści koncertowali w takich miejscach jak: Grosse Freiheit w Hamburgu, Columbiahalle w Berlinie, Teatro Dal Verme w Mediolanie, Ronnie Scott’s oraz Royal Albert Hall w Londynie.28.10.2014 wtorek godz. 20.00

Poluzjanci ....najbardziej rozchwytywany band w Polsce niepromowany przez media…

bilety 90 zł

Kuba Badach - wokal
Przemek Maciołek - gitara
Piotr Żaczek - gitara basowa
Robert Luty - perkusja
Marcin Górny - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Jabłoński - instrumenty klawiszowe


Najbardziej rozchwytywany band w Polsce niepromowany przez media. Zespół składa się z wyjątkowo pożądanych muzyków polskiej sceny rozrywkowej oraz jazzowej. Siłą Poluzjantów są sami muzycy i ich muzyka oraz doskonałe teksty głównie Janusza Onufrowicza. "Nigdy nie skupiałem się na karierze, ale na byciu muzykiem, najlepszym jak mogę. Kariera toczy się przy okazji i jest wartością dodaną. Najbardziej zależy mi na kontakcie z ludźmi, którzy chcą słuchać muzyki, którą robimy." - mówi Kuba Badach.
Założony w 1995 roku zespół ma na swoim koncie 3 albumy: „Tak po prostu” – 2000, „Druga płyta” – 2010, „Trzy metry ponad ziemią”- 2011, jednak od co najmniej 10 lat poszczególni członkowie grupy pracują przy większości znaczących festiwali oraz około muzycznych produkcji telewizyjnych. Gdyby zsumować ilość albumów, na których wystąpili lub które współtworzyli, ich liczba przekroczyłaby 200. Chłopaki żartują, że Poluzjanci są w ich życiu „luksusowym dodatkiem do codziennej pracy”. A codzienną pracą tych sześciu wybitnych instrumentalistów jest uprawianie rozmaitych gatunków muzyki, sięgających od funky, przez jazz do rocka. W swej karierze współpracowali z takimi gwiazdami sceny muzycznej jak: Gordon Haskell, Kayah, Ewa Bem, Sistars, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Kasia Cerekwicka, Robert Janson, Agnieszka Chylińska i wielu innych.
Ogromnym sukcesem grupy był występ w Afery Fisher Hall w nowojorskim Lincoln Center, odbył się tam koncert upamiętniający twórczość Andrzeja Zauchy. Zagrali także w klubie Baggot Inn na Manhattanie, a teraz przyszedł czas na Jazz Cafe w Łomiankach!

29.10.2014 środa godz. 20.00

Poluzjanci ....najbardziej rozchwytywany band w Polsce niepromowany przez media…

bilety 90 zł

Kuba Badach - wokal
Przemek Maciołek - gitara
Piotr Żaczek - gitara basowa
Robert Luty - perkusja
Marcin Górny - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Jabłoński - instrumenty klawiszowe


Najbardziej rozchwytywany band w Polsce niepromowany przez media. Zespół składa się z wyjątkowo pożądanych muzyków polskiej sceny rozrywkowej oraz jazzowej. Siłą Poluzjantów są sami muzycy i ich muzyka oraz doskonałe teksty głównie Janusza Onufrowicza. "Nigdy nie skupiałem się na karierze, ale na byciu muzykiem, najlepszym jak mogę. Kariera toczy się przy okazji i jest wartością dodaną. Najbardziej zależy mi na kontakcie z ludźmi, którzy chcą słuchać muzyki, którą robimy." - mówi Kuba Badach.
Założony w 1995 roku zespół ma na swoim koncie 3 albumy: „Tak po prostu” – 2000, „Druga płyta” – 2010, „Trzy metry ponad ziemią”- 2011, jednak od co najmniej 10 lat poszczególni członkowie grupy pracują przy większości znaczących festiwali oraz około muzycznych produkcji telewizyjnych. Gdyby zsumować ilość albumów, na których wystąpili lub które współtworzyli, ich liczba przekroczyłaby 200. Chłopaki żartują, że Poluzjanci są w ich życiu „luksusowym dodatkiem do codziennej pracy”. A codzienną pracą tych sześciu wybitnych instrumentalistów jest uprawianie rozmaitych gatunków muzyki, sięgających od funky, przez jazz do rocka. W swej karierze współpracowali z takimi gwiazdami sceny muzycznej jak: Gordon Haskell, Kayah, Ewa Bem, Sistars, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Kasia Cerekwicka, Robert Janson, Agnieszka Chylińska i wielu innych.
Ogromnym sukcesem grupy był występ w Afery Fisher Hall w nowojorskim Lincoln Center, odbył się tam koncert upamiętniający twórczość Andrzeja Zauchy. Zagrali także w klubie Baggot Inn na Manhattanie, a teraz przyszedł czas na Jazz Cafe w Łomiankach!

06.11.2014 czwartek godz. 20.00

Jan Ptaszyn Wróblewski ...Koncert Promujący Album -

bilety 85 zł

Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofon tenorowy
Robert Majewski - trąbka
Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy
Wojciech Niedziela - fortepian
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas
Marcin Jahr - perkusja


Jan Ptaszyn Wróblewski jest jednym z najważniejszych, najbardziej kluczowych oraz zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista tenorowy i barytonowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, pedagog, konferansjer. Laureat „Złotego Fryderyka” za całokształt twórczości. Był członkiem sekstetu Krzysztofa Komedy, współpracował również z orkiestrą Newport International Youth Band, jako jedyny reprezentant Polski w tym zespole. Jest pierwszym polskim muzykiem jazzowym, który wystąpił w USA. Stał na czele orkiestry Studia Jazzowego Polskiego Radia, przez którą przewinęli się m.in. Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Zbigniew Seifert, Andrzej Trzaskowski.

Jego styl gry, z charakterystyczną barwą saksofonu i mocnym swingowaniem, jest natychmiast rozpoznawalny. W swoich kompozycjach eksponuje linię melodyczną, zachowuje klarowną formę, dużą uwagę przywiązuje do aranżacji i harmonii. Ptaszyn jest słynny także ze swojej ogromnej wiedzy na temat jazzu, którą potrafi się dzielić w fascynujący sposób, korzystając przy tym ze swojego, znanego zapewne publiczności Jazz Cafe, radiowego głosu.
Na koncercie w Jazz Cafe usłyszymy utwory z nowego albumu „Moi pierwsi Mistrzowie: Komeda – Trzaskowski – Kurylewicz” Premiera płyty, nakładem Fonografiki, 8 listopada 2014.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12