Jazz Cafe czwartek, 02 październik 2014
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

13.10.2014 poniedziałek godz. 20.00

Urszula Dudziak ... WSZYSTKO GRA - akustycznie...

bilety 130 zł

Urszula Dudziak - śpiew
Jan Smoczyński - akordeon
Tomasz Torres - cajon
Tomasz Grzegorski - saksofon
Robert Cichy - gitara
Krzysztof Pacan - gitara basowa


Urszula Dudziak to artystka, która oczarowuje wszystkich swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią, którą obdarza zgromadzoną publiczność. Jest mistrzynią scatu - popularnej w jazzie techniki wokalnej, polegającej na naśladowaniu dźwięku instrumentów. W minionym roku artystka powróciła po przerwie do studia i nagrała pierwszy od lat studyjny album WSZYSTKO GRA.

Na tej płycie, z pomocą odpowiedzialnego za kompozycje i arananżacje Jana Smoczyńskiego - pianisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta, jazz miesza się z muzyką z różnych zakątków Świata. Fascynacja mistrzem tego typu połączeń – zmarłym przed kilkom laty Joe Zawinulem, w zestawieniu z niezwykle oryginalnym językiem Urszuli Dudziak i energetycznymi interpretacjami Superbandu daje świeżą, kolorową i niezwykle interesującą mieszankę, którą sama artystka opisuje tak:

- Podstawą jest jazz, swing, rozkołysanie, a na tym tle pojawiają się inne melodie: bałkańskie, tureckie, liryczne ballady. To pogodna, radosna muzyka, choć niekiedy mająca zabarwienie melancholijne. Nazywam to tanecznym fiusion. To taka nowa Papaya

29.10.2014 środa godz. 20.00

Poluzjanci ....najbardziej rozchwytywany band w Polsce niepromowany przez media…

bilety 90 zł

Kuba Badach - wokal
Przemek Maciołek - gitara
Piotr Żaczek - gitara basowa
Robert Luty - perkusja
Marcin Górny - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Jabłoński - instrumenty klawiszowe


Najbardziej rozchwytywany band w Polsce niepromowany przez media. Zespół składa się z wyjątkowo pożądanych muzyków polskiej sceny rozrywkowej oraz jazzowej. Siłą Poluzjantów są sami muzycy i ich muzyka oraz doskonałe teksty głównie Janusza Onufrowicza. "Nigdy nie skupiałem się na karierze, ale na byciu muzykiem, najlepszym jak mogę. Kariera toczy się przy okazji i jest wartością dodaną. Najbardziej zależy mi na kontakcie z ludźmi, którzy chcą słuchać muzyki, którą robimy." - mówi Kuba Badach.
Założony w 1995 roku zespół ma na swoim koncie 3 albumy: „Tak po prostu” – 2000, „Druga płyta” – 2010, „Trzy metry ponad ziemią”- 2011, jednak od co najmniej 10 lat poszczególni członkowie grupy pracują przy większości znaczących festiwali oraz około muzycznych produkcji telewizyjnych. Gdyby zsumować ilość albumów, na których wystąpili lub które współtworzyli, ich liczba przekroczyłaby 200. Chłopaki żartują, że Poluzjanci są w ich życiu „luksusowym dodatkiem do codziennej pracy”. A codzienną pracą tych sześciu wybitnych instrumentalistów jest uprawianie rozmaitych gatunków muzyki, sięgających od funky, przez jazz do rocka. W swej karierze współpracowali z takimi gwiazdami sceny muzycznej jak: Gordon Haskell, Kayah, Ewa Bem, Sistars, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Kasia Cerekwicka, Robert Janson, Agnieszka Chylińska i wielu innych.
Ogromnym sukcesem grupy był występ w Afery Fisher Hall w nowojorskim Lincoln Center, odbył się tam koncert upamiętniający twórczość Andrzeja Zauchy. Zagrali także w klubie Baggot Inn na Manhattanie, a teraz przyszedł czas na Jazz Cafe w Łomiankach!


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12