Jazz Cafe wtorek, 25 maj 3148
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

25.05.2015 poniedziałek godz. 20.00

Andrzej Poniedzielski …spring, sing & drink - nowa płyta „LIVE?”…

bilety 85 zł

występuje - Andrzej Poniedzielski
przy fortepianie - Andrzej Pawlukiewicz


Koncert Andrzeja Poniedzielskiego promujący nową płytę artysty pod tytułem „LIVE?”

Jak mówi artysta spring, sing & drink. Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem łagodnego. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego, a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie, pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości…Andrzej Poniedzielski o sobie: „Urodziłem się na głębokiej kielecczyźnie w miejscowości Iwaniska. Dzieciństwo i całą młodość spędziłem w Kielcach. Podobno w dzieciństwie byłem podejrzanie spokojnym, grzecznym chłopcem. Można było wystawić mnie do ogrodu, pod warunkiem, że dano mi niemiecki hełm, w środku którego były różne śrubki, nakrętki i podkładki. Podobno potrafiłem się bawić tym godzinami. Potwierdzając moje techniczne zainteresowania, jako szkołę średnią wybrałem Technikum Elektroniczne w Kielcach. Bardzo mile wspominam te lata, szczególnie prywatki w gronie przyjaciół. Muszę dodać, że jestem skończonym magistrem inżynierem, automatykiem przemysłowym Politechniki Świętokrzyskiej. Posiadam poważne wykształcenie techniczne. Na studiach śpiewałem w klubach studenckich, a na trzecim roku zadebiutowałem na studenckim festiwalu w Krakowie. Po ukończeniu politechniki musiałem odpracować rok stażu w Ifamie w Łodzi. Ponieważ przeszkadzało to mi w pracy estradowej, będąc już żonaty i posiadając dwojaczki wystąpiłem o urlop macierzyński. Kiedy w kadrach załatwiałem formalności, pod zakładem już czekał autokar łódzkiej Estrady.” (z wywiadu w Radiu PIK)

28.05.2015 czwartek godz. 20.00

Andrzej Poniedzielski …spring, sing & drink - nowa płyta „LIVE?”…

bilety 85 zł

występuje - Andrzej Poniedzielski
przy fortepianie - Andrzej Pawlukiewicz


Koncert Andrzeja Poniedzielskiego promujący nową płytę artysty pod tytułem „LIVE?”

Jak mówi artysta spring, sing & drink. Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem łagodnego. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego, a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie, pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości…

Andrzej Poniedzielski o sobie: „Urodziłem się na głębokiej kielecczyźnie w miejscowości Iwaniska. Dzieciństwo i całą młodość spędziłem w Kielcach. Podobno w dzieciństwie byłem podejrzanie spokojnym, grzecznym chłopcem. Można było wystawić mnie do ogrodu, pod warunkiem, że dano mi niemiecki hełm, w środku którego były różne śrubki, nakrętki i podkładki. Podobno potrafiłem się bawić tym godzinami. Potwierdzając moje techniczne zainteresowania, jako szkołę średnią wybrałem Technikum Elektroniczne w Kielcach. Bardzo mile wspominam te lata, szczególnie prywatki w gronie przyjaciół. Muszę dodać, że jestem skończonym magistrem inżynierem, automatykiem przemysłowym Politechniki Świętokrzyskiej. Posiadam poważne wykształcenie techniczne. Na studiach śpiewałem w klubach studenckich, a na trzecim roku zadebiutowałem na studenckim festiwalu w Krakowie. Po ukończeniu politechniki musiałem odpracować rok stażu w Ifamie w Łodzi. Ponieważ przeszkadzało to mi w pracy estradowej, będąc już żonaty i posiadając dwojaczki wystąpiłem o urlop macierzyński. Kiedy w kadrach załatwiałem formalności, pod zakładem już czekał autokar łódzkiej Estrady.” (z wywiadu w Radiu PIK)

02.06.2015 wtorek godz. 20.00

Halina Kunicka ... Upływa szybko życie…

bilety 75 zł

Halina Kunicka - śpiew
Jerzy Derfel - fortepian


Halina Kunicka - jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Mimo upływu lat Artystce towarzyszy niezmienna sympatia i popularność. Publiczność ceni ją za indywidualność, osobowość sceniczną i dobrą piosenkę. Obecna niezmiennie od 50 lat. Jej koncerty to niezapomniane, wzruszające doznania, muzyczna podróż z takimi przebojami jak: „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Orkiestry dęte”, „Upływa szybko życie” „Czumbalalajka”, „Od nocy do nocy”.

Na recital składają się wylansowane przez Artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Piosenki napisane specjalnie dla Artystki przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Ernesta Brylla. W programie koncertu nie brakuje także muzycznych niespodzianek, które publiczność porywają do wspólnego śpiewu. Halina Kunicka nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty. Repertuar Haliny Kunickiej jest bardzo różnorodny - od efektownych przebojów po niemal koncertowe utwory Andrzeja Kurylewicza, piosenki kabaretowe oraz aktorskie.

Jerzy Derfel - kompozytor, pianista, aranżer. Wieloletni przyjaciel rodziny Państwa Kydryńskich. Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, musicali, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Od wielu lat współpracuje jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego. Laureat nagrody za muzykę do słuchowiska "Nie uchodzi, nie uchodzi czyli Damy i Huzary" na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. Oprócz Wojciecha Młynarskiego współpracował z artystami takimi jak: Ewa Dałkowska, Alicja Majewska, Jerzy Połomski, Danuta Rinn, Rena Rolska, Irena Santor, Teresa Tutinas, Mieczysław Wojnicki. Napisał ponad 200 piosenek do tekstów wielu autorów, m.in. takich, jak: Ireneusz Iredyński, Jonasz Kofta, W. Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora.

10.06.2015 środa godz. 20.00

Tribute to Henryk Majewski - Nagranie płyty LIVE

bilety 95 zł

Robert Majewski - trąbka
Wojciech Majewski - fortepian
Andrzej Jagodziński - fortepian
Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofony
Henryk Miśkiewicz - saksofony
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław Bartkowski - perkusja


Robert Majewski & Andrzej Jagodziński Trio feat. Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz & Wojciech Majewski


"Tribute to Henryk Majewski"- Robert Majewski i Trio Andrzeja Jagodzińskiego z udziałem Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Henryka Miśkiewicza.

W tym roku przypada 10-ta rocznica śmierci Henryka Majewskiego, wybitnego trębacza, lidera m. in. takich zespołów jak: Old Timers, Swing Session czy Big-Band Stodoła. Był również wieloletnim prezesem PSJ, dyrektorem festiwali m. in. Jazz Jamboree, a także pedagogiem, współtwórcą wydziału jazzu w Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Studium Jazzu powstałe przy tej szkole nosi jego imię. Kierował również warsztatami jazzowymi w Chodzieży i w Puławach.

Program koncertu składa się głównie z kompozycji H. Majewskiego, R. Majewskiego oraz kilku standardów. Skład zespołu nie jest przypadkowy, bowiem współpracę z tymi właśnie muzykami Majewski cenił sobie najbardziej.

Młodzi adepci jazzu nazywali go „Papa Majewski”. Bo miał w sposobie bycia, coś dobrodusznego, opiekuńczego. To coś sprawiało, że słuchało się jego uwag i komentarzy jak rodzicielskich napomnień i rad. Rówieśnicy i koledzy nazywali go z kolei „Burmistrzem”. Bo nosił się godnie, mówił ze swadą – dokładnie tak, jak to robią, lub jak powinni czynić to ludzie władzy. Ale to jego „ojcowanie” i „burmistrzowanie” związane było wyłącznie z jazzem, który pokochał nad życie.Robert Majewski- jest jednym z najlepszych polskich trębaczy jazzowych. W ciągu trwającej ponad 30 lat działalności scenicznej występował z niemal wszystkimi gwiazdami polskiego jazzu, jak również z artystami światowego formatu takimi jak: N.H.O. Pedersen, Clark Terry. Nicholas Payton, Roy Hargrove, Palle Danielsson Gary Bartz, Mino Cinelu, Nils Landgren, Billy Hart, Bobo Stenson, Joey Baron.

Wojciech Majewski - pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Jego ojciec Henryk Majewski był jedną z najbardziej prominentnych postaci polskiego jazzu.

Wojciech Majewski - pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Muzyk wszechstronnie wykształcony. W roku 1999 ukończył warszawską Akademię Muzyczną im F. Chopina w klasie fortepianu. Występował z wieloma znakomitymi artystami takimi jak: Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Joe La Barbera, Henryk Miśkiewicz, Palle Danielsson, Andrzej Bauer, Stanisław Soyka, Ewa Bem, Magda Umer, Grzegorz Turnau, Wiesław Komasa. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Wziął udział jako pianista i aranżer w nagraniu płyty Kwintetu Roberta Majewskiego "Komeda". Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Andrzej Jagodziński to z pewnością muzyk, który nie boi się wyzwań. Występujący w roli aranżera, znany jest już w środowisku muzycznym jako pewnego rodzaju ekspert chopinowski. To właśnie Jagodziński rozpoczął nurt chopinowski, który stał się jednym z najciekawszych zjawisk w polskim jazzie Jako pianista. Jagodziński ma od wielu lat ugruntowaną pozycję na polskiej scenie jazzowej.

Adam Cegielski - Kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Debiutował na scenie jazzowej w zespole „Central Heating Trio”, z którym zwyciężył w konkursie Jazz Juniors w Krakowie w 1990 roku zdobywając również nagrodę indywidualną.

Czesław Bartkowski – polski perkusista jazzowy. Od 1992 także wykładowca w klasie perkusji i kierownik Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina oraz Policealnym Studium Jazzowym im. H. Majewskiego w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczął w 6 roku życia.

Jan Ptaszyn Wróblewski jest jednym z najważniejszych, najbardziej kluczowych oraz zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista tenorowy i barytonowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, pedagog, konferansjer. Laureat „Złotego Fryderyka” za całokształt twórczości.

Henryk Miśkiewicz - to prawdziwy czarodziej saksofonów i klarnetów. Jest wyjątkowym wirtuozem obu instrumentów. Jego gra jest pełna emocji, energii, siły, nastroju, nostalgii, spokoju, barw, uniesień, improwizacji, charyzmy i magii. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stworzony został by być muzykiem, by opowiadać o otaczającym nas świecie najpiękniej jak można – muzyką płynącą z głębi serca.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12