Jazz Cafe niedziela, 27 marzec 3216
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

09.04.2015 czwartek godz. 20.00

Chłopcy Kontra Basia ... folkowy powiew świeżości na jazzowej scenie…

bilety 65 zł

Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
Marcin Nenko - kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara


Chłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty Barbary Derlak, wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach.
„Wieczerza” to pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Chłopcy Kontra Basia zatytułowaną „Oj tak!”. Na płycie gościnnie wystąpił pianista Mariusz Obijalski, muzyk zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz Natu – solowego projektu Natalii Przybysz. Do utworu „Wieczerza” powstał teledysk zrealizowany przez studio filmowe Karuzela z Wrocławia. Za płytę zespół otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii „Debiut roku”. Po niewątpliwym sukcesie komercyjnym płyty zespół wyruszył w blisko 20 koncertową trasę po całej Polsce. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem do drugiej płyty, która ukaże się jesienią 2015 oraz bierze czynny udział w przedstawieniu pod tytułem „Morfina” do którego napisał również muzykę.

14.04.2015 wtorek godz. 20.00

Anita Lipnicka & John Porter …kobieta z przeszłością & mężczyzna po przejściach …

bilety 90 zł

Anita Lipnicka - wokal, gitary
John Porter - wokal, gitary, harmonijka ustna


Anita Lipnicka – wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty.

John Porter - z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, rockman niezależny i niepokorny, współzałożyciel grupy Maanam. Jak sam mówi, tutaj znalazł swoje miejsce na Ziemi i zaczął tworzyć i komponować.

Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce jak i za granicą - zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność. Zagrali ponad 100 koncertów, wydali wspólnie 3 płyty. 22 lutego 2008 roku miała miejsce oficjalna premiera ich, jak zapowiadają ostatniego, wspólnego albumu, „Goodbye”. Album ten promuje singiel „Old Time Radio”. Album „Goodbye” w miesiąc po premierze uzyskał status Złotej Płyty.w 2008 roku. W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę „Hard Land of Wonder” – płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. „Back in Town” premierę miała 17 marca 2011 roku.

Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

16.04.2015 czwartek godz. 20.00

Halina Kunicka ... Upływa szybko życie…

bilety 75 zł

Halina Kunicka - śpiew
Jerzy Derfel - fortepian


Halina Kunicka - jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Mimo upływu lat Artystce towarzyszy niezmienna sympatia i popularność. Publiczność ceni ją za indywidualność, osobowość sceniczną i dobrą piosenkę. Obecna niezmiennie od 50 lat. Jej koncerty to niezapomniane, wzruszające doznania, muzyczna podróż z takimi przebojami jak: „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Orkiestry dęte”, „Upływa szybko życie” „Czumbalalajka”, „Od nocy do nocy”.

Na recital składają się wylansowane przez Artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Piosenki napisane specjalnie dla Artystki przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Ernesta Brylla. W programie koncertu nie brakuje także muzycznych niespodzianek, które publiczność porywają do wspólnego śpiewu. Halina Kunicka nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty. Repertuar Haliny Kunickiej jest bardzo różnorodny - od efektownych przebojów po niemal koncertowe utwory Andrzeja Kurylewicza, piosenki kabaretowe oraz aktorskie.

Jerzy Derfel - kompozytor, pianista, aranżer. Wieloletni przyjaciel rodziny Państwa Kydryńskich. Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, musicali, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Od wielu lat współpracuje jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego. Laureat nagrody za muzykę do słuchowiska "Nie uchodzi, nie uchodzi czyli Damy i Huzary" na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. Oprócz Wojciecha Młynarskiego współpracował z artystami takimi jak: Ewa Dałkowska, Halina Kunicka, Alicja Majewska, Jerzy Połomski, Danuta Rinn, Rena Rolska, Irena Santor, Teresa Tutinas, Mieczysław Wojnicki. Napisał ponad 200 piosenek do tekstów wielu autorów, m.in. takich, jak: Ireneusz Iredyński, Jonasz Kofta, W. Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12