Jazz Cafe czwartek, 31 lipiec 2014
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

11.08.2014 poniedziałek godz. 20.00

Monika Borzym ...nowe gorące nazwisko na polskiej scenie jazzowej…

bilety 85 zł

Monika Borzym - śpiew
Paweł Tomaszewski - fortepian
Mateusz Smoczyński - skrzypce


Monika Borzym to młodziutka artystka określana mianem polskiego towaru eksportowego w najlepszym wydaniu. Ma już na koncie dwie płyty i współpracę z nazwiskami światowej sławy takimi jak czterokrotny laureat "Grammy", genialny pianista Gil Goldstein, arcymistrz gitary jazzowej John Scofield, wybitny saksofonista Chris Potter czy trębacz Randy Brecker!
Jej niedawny debiutancki krążek "Girl Talk" przewrócił polskim kobiecym jazzem w te i nazad! Piosenki Amy Whinehouse, Reginy Spector, Bjork, Jony Mitchell, Eryki Badu czy Fiony Apple w aranżacji wspomnianego już Gila Goldsteina zaowocowały zdobyciem platynowej płyty. Własne kompozycje Borzym, które znajdują sie na najnowszym albumie "My Place", to połączenie jazzu, bluesa i soulu. W każdym utworze urzeka nas jej wokal uwodzący publiczność, chwilami do złudzenia przypominający Norę Jones. Głos Moniki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie jakie opowiada brzmią nadzwyczaj autentycznie.
Artystka jest wychowanką słynnej szkoły przy Bednarskiej, ale uczyła się i śpiewała także w Stanach Zjednoczonych i w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Początkową naukę w klasie fortepianu z czasem zamieniła na edukację wokalną. A dlaczego jazz? "Po to wybrałam sobie taki gatunek muzyczny, a nie na przykład pop na trzech akordach, żeby całe życie móc się rozwijać i żeby mnie to nigdy nie znudziło."

18.08.2014 poniedziałek godz. 20.00

Anita Lipnicka & John Porter

bilety 90 zł

Anita Lipnicka - wokal, gitara
John Porter - wokal, gitary, harmonijka ustna


Anita Lipnicka – wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty.

John Porter - z pochodzenia Walijczyk, od 1976 r. mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny.

Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce jak i za granicą - zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność. W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę „Hard Land of Wonder” – płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. „Back in Town” premierę miała 17 marca 2011 roku.

Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12