Jazz Cafe czwartek, 29 wrzesień 2016
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

05.10.2016 środa godz. 20.00

Piotr Bukartyk …Kup sobie psa i inne...

bilety 75 zł

Piotr Bukartyk - wokal, gitara
Krzysztof Kawałko - gitara
Marek Błaszczyk - klawisze


Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Na polskiej scenie muzycznej jest zjawiskiem bezprecedensowym. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się autorów tekstów piosenek. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji "Urywki z Rozrywki" w radiowej Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Małgocha".

Od września 2012 w programie TVP 2 „Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna, można było na stałe usłyszeć i zobaczyć Bukartyka z jego pełnym Zespołowym składem – Szałbydałci. Z zespołem regularnie pojawia się w line-upie Woodstocku, popełnił także piosenkę „Z tylu Chmur”, która stała się hymnem tego największego w Polsce Festiwalu (ok. 700 000 tys. Uczestników).

„Solówki gitarowe, pasaże organowe, Twój głos, energia całego bandu - dla mnie i dla nas jesteś jak Bruce Springsteen, który rozkręca festiwalową masę do nucenia, śpiewania, tańczenia! Jesteś niezapomniany, przyjacielski i do zaśpiewania jeszcze raz, bo wszystko takie melodyjne. Od słowa do słowa postanowiliśmy, że zarejestrujemy to granie, aby teraz wam przedstawić szanowna publiczności na płycie DVD i CD. Ma Piotrek Bukartyk ogromną ilość fanów i ich nie trzeba przekonywać, oni mają jedno zadanie, puścić tę muzę każdej napotkanej przypadkowo osobie, mężczyźnie lub kobiecie z upojnym słowem na ustach - Miłość, Przyjaźń, Muzyka." mówi o artyście Jurek Owsiak.

10.10.2016 poniedziałek godz. 20.00

Urszula Dudziak …wypielęgnowana optymistka z 5-oktawową skalą głosu...

bilety 120 zł

Urszula Dudziak - wokal
Łukasz Poprawski - saksofon
Artur Gierczak - gitara
Jan Smoczyński - akordeon
Andrzej Święs - kontrabas
Tomasz Torres - cajon


Urszula Dudziak jest - zdaniem krytyków muzycznych - czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Nagrała ponad 50 albumów. Urodziła się 22 października 1943 roku.

Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival.

W 1972 roku prestiżowy amerykański magazyn "Down Beat" przyznał jej albumowi "Newborn Light" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. W 1979 roku "Los Angeles Times" mianował Urszulę Dudziak Piosenkarką Roku. Jej utwór "PAPAYA" stał się światowym hitem. Na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2008 r. przyznano jej tytuł "Artysta bez granic".

Artystka dysponuje niezwykłą skalą głosu; porównywano ją do Ymy Sumac, peruwiańskiej śpiewaczki, mającej skalę 5-oktawową. Swoboda i perfekcja intonacji oraz technika wokalna zyskały jej opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej "scatem". Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.

Jak sama mówi o sobie: Trzeba wypielęgnować swój optymizm na przekór wszelkim trudnym doświadczeniom. Uważam, że można swoim życiem pokierować fantastycznie. Można przywiązać się albo do wiecznego czarnowidztwa, mendzenia, albo do jasności, do serdecznego spojrzenia na wszystko: na swoją rodzinę, na swoje podwórko, miasto, kraj, na zwierzęta, na przyrodę. Należy dbać o dobre, czyste myśli, szanować życie, emanować dobrą energią, bo to wraca ze zdwojoną siłą. Na tym to wszystko polega.

19.10.2016 środa godz. 20.00

Marcin Nowakowski Quartet …smooth jazz, soul i funk...

bilety 75 zł

Marcin Nowakowski - saksofony
Wojtek Olszak - instrumenty klawiszowe
Michał Barański - bass
Czarek Konrad - perkusja


Marcin Nowakowski – saksofonista, którego płyty znaleźć można w sklepach pod hasłem „smooth jazz“, a jego nagrania prezentował w swoich audycjach Marek Niedźwiecki. Pytany o definicje własnej twórczości artysta wskazuje często na mieszankę jazzu, soulu i funku, choć nie odżegnuje się od etykiety “smooth jazz”. 


Na koncie ma cztery solowe albumy („Smooth Night“, „Better Days“, „Shine“ i „Live“), których sprzedaż przyniosła wyróżnienia w postaci dwóch platynowych i trzech złotych płyt ZPAV. Podczas produkcji solowych krążków Marcin postanowił spełnić muzyczne marzenia i zaprosił do współpracy swoich idoli zza oceanu takich jak.: Jeff Lorber, Dave Weckl, Jimmy Haslip, Gary Novak, Alex Al, Michael Landau i Paul Jackson Jr.


Poza solowymi dokonaniami saksofonista nagrał ponad 50 płyt jako muzyk sesyjny i zagrał setki koncertów u boku innych wykonawców. Zdobywał doświadczenie koncertując m.in z Wojtkiem Pilichowskim, Natalią Kukulską i Kasią Kowalską.

Od najmłodszych lat wiedział, że będzie grał na saksofonie. Swoje pierwsze profesjonalne kroki stawiał w septecie Henryka Majewskiego i Big Bandzie Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Podczas nauki w szkole muzycznej na Bednarskiej był krnąbrnym, lecz pilnym uczniem mistrza Zbigniewa Namysłowskiego, który dopingował go w poszukiwaniach. Choć sposób gry saksofonisty już w czasach szkolnych bliższy był stylowi Davida Sanborna niż Charliego Parkera, to dzięki Namysłowskiemu, w swoich muzycznych inspiracjach Marcin nigdy nie zapominał o jazzie.
W Polsce otacza się najwybitniejszymi artystami.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12