Jazz Cafe środa, 29 styczeń 5597
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

04.02.2015 środa godz. 20.00

Krzysztof Kiljański z repertuarem Franka Sinatry

bilety 85 zł

Krzysztof Kiljański - śpiew
Rafał Karasiewicz - fortepian
Artur Lesicki - gitary


Krzysztof Kiljański to wokalista jazzowy o ciepłej, niskiej barwie głosu. Bywa nazywany polskim Sinatrą. Z przyjemnością informujemy, że w Jazz Cafe usłyszymy go właśnie z repertuarem legendarnego Franka Sinatry.

Frak Sinatra – amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego. Sinatrę uważa się za jednego z najlepszych wokalistów wszech czasów, obdarzony magicznym głosem. Zasłynął dzięki takim przebojom jak "Strangers In The Night", "Cant Take My Eyes Of You, "New York, New York", "Ive Got You Under My Skin" czy "My Way", które dziś zaliczają się do klasyki. Jego wykonania są znane z nienagannego frazowania i synchronizacji.

Mineło 10 lat odkąd cała Polska nuciła „Prócz Ciebie, nic” – wielki hit zaśpiewany w duecie z Kayah, którym Krzysztof Kiljański zdobył rynek muzyczny i serca wielu fanów. Od tego czasu artysta wydał trzy płyty (w tym jedną Platynową!) oraz został uhonorowany szeregiem nagród, m.in. Fryderykiem dla najlepszego wokalisty i za przebój roku oraz Superjedynką.
W listopadzie 2014 nakładem Universal Music Polska ukazała się najnowsza płyta artysty „Duety”. 10 pięknych utworów! 10 wyjątkowych wokalistek! Kayah, Halina Mlynkova, Grażyna Szapołowska, Maria Niklińska, Iza Kowalewska, Kasia Popowska, Sarsa Markiewicz, Elżbieta Adamiak, Dorota Miśkiewicz, Anna Serafińska! Na płycie znajduje się wybór najpiękniejszych duetów nagranych na przestrzeni ostatnich 10 lat oraz cztery premierowe nagrania - m.in. utwór singlowy „Ktoś między nami”, nagrany wspólnie z Sarsą Markiewicz – jedną z najbardziej intrygujących uczestniczek aktualnej edycji The Voice of Poland.

14.02.2015 sobota godz. 20.00

Anita Lipnicka w Jazz Cafe !!! ...Vena Amoris Walentynki 2015…

bilety 95 zł

Anita Lipnicka - śpiew
Piotr Świętoniowski - klawisze
Kamil Pełka - bas
Bartosz Niebielecki - perkusja
Bartłomiej Miarka - gitary


Anita Lipnicka – poetka, autorka tekstów oraz wokalistka o ciepłej, delikatnej barwie głosu.

"Anita Lipnicka na swoim kolejnym solowym krążku pt. "Vena Amoris" czaruje bogactwem pięknych melodii. Bo to one wysuwają się na pierwszy plan, dopiero później dotyka nas dojrzałość osadzona w klarownej alternatywie, nasączonej dużą porcją vintageowych dźwięków. Niemodne brzmienia instrumentów (od banjo po wibrafon) oparte na przejrzystości twórczej stanowią trzon tej muzyki. To one nadają większej konkretności twórczej, poniekąd uzupełniając poprzedni album Anity "Hard Land of Wonder". Nowy zbiór piosenek nie kojarzy się z niezapomnianym duetem stworzonym przed lat z Johnem Porterem. Choć cechy naturalności i szczerości twórczej przewijały się również na płytach nagranych razem z Johnem. Jednak to na "Venie Amoris" Anita rozkwita swoją pełnią kobiecości, nadając tej płycie pewnej lekkości, ale również intymności, która oczarowuje w poszczególnych kompozycjach.” – Sedno Muzyki

„...Bardzo to kobieca płyta. Pełna wdzięku, delikatności, ale też charakteru. Przepraszam za ten seksizm, nie pasujący do czasów, gdzie płeć jest podobno sprawą umowną, niemniej dla pań płyta ta będzie jak mądra i ciepła rozmowa z wrażliwą przyjaciółką, a dla panów może stanowić pewien klucz do poznania kobiecej duszy. Anita snuje nam na "Vena Amoris" opowieść głównie o relacjach męsko damskich, ale nie ma w nich typowego dla popu banału, gdzie "motylki latają w żołądku" w stanie zakochania, a żyletka pojawia się w ręku, gdy przychodzi rozstanie. Wokalistka nagrała płytę dla słuchaczy dojrzałych, którzy już troszkę o muzyce i życiu wiedzą, dzięki czemu będą mogli się delektować nowymi piosenkami, najlepiej wieczorową porą, przy lampce wytrawnego czerwonego wina." – Paweł Lach - Rock Magazyn

"Vena Amoris" to doskonały materiał napawający pozytywnym nastojem i ciepłą energią świetnie komponujący się z aurą Dnia Zakochanych.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12