Jazz Cafe wtorek, 04 sierpień 2015
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

26.08.2015 środa godz. 20.00

Artur Andrus…Cyniczne córy Zurychu…

bilety 90 zł

Artur Andrus - śpiew
Wojciech Stec - fortepian, gitara
Łukasz Borowiecki - kontrabas, akordeon


Artur Andrus - na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego"...
„Myśliwiecka” to drugi krążek Artura Andrusa wydany w marcu 2012 roku. Zawiera 14 utworów, głównie kabaretowych, które zostały napisane na potrzeby występów estradowych i programów telewizyjnych. Znajdziesz na nim same znane i lubiane przeboje m.in. Piłem w Spale, spałem w Pile, Balladę o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie czy Wiersz o tym, że każdy prawdziwy mężczyzna.
„Myśliwiecka” została pozytywnie przyjęta przez słuchaczy, którzy twierdzą, że łatwo ją przedawkować, a samo słuchanie wywołuje szeroki uśmiech. Bez wątpienia najbardziej charakteryzuje ją wysokiej klasy gra słów bez zbędnego politykowania i cienia sarkazmu.
Nazwa płyty niewątpliwie została zaczerpnięta od nazwy ulicy, przy której znajduje się radiowa Trójka – od 1994 roku miejsce pracy redaktora audycji rozrywkowych Artura Andrusa. Kabareciarz, poeta, konferansjer, a także autor bloga wkroczył na rynek muzyczny w 2004 roku z płytą „Łódzka”, która choć nie przyniosła większego sukcesu, z pewnością przetarła szlak do kariery.
"Myśliwiecka" to płyta pamiątkowa. Z paru lat i jednego miejsca. Nagrana w muzycznym studiu Trójki przy ul. Myśliwieckiej. Albumu ten po niespełna 9 miesiącach od premiery uzyskał status Podwójnie Platynowej Płyty. Oznacza to, że płytę kupiło ponad 60 tysięcy osób!

Na koncercie w Jazz Cafe usłyszymy przekrój całej twórczości Artura Andrusa, na pewno nie zabraknie utworów z najnowszego albumu „Cyniczne Córy Zurychu” . Jak zwykle dużo zabawy różnymi stylami muzyki – od tureckiego techno-folku przez blues patriotyczny, jazz mokotowski, chorwacki pop, szanty narciarskie, chóralny śpiew małżeński, piosenkę starofrancuską, do słowiańskiego rocka. A przy tym nie lada zdarzenie towarzyskie.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12