Jazz Cafe niedziela, 01 maj 2016
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

05.05.2016 czwartek godz. 20.00

Katarzyna Groniec …ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej…

bilety 85 zł

Katarzyna Groniec - śpiew
Łukasz Damrych - klawisze
Łukasz Sobolak - perkusja
Tomasz Pierzchniak - kontrabas


Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

„ZOO” - wyjątkowy koncert pokazujący charyzmę Groniec i geniusz pisarstwa Osieckiej.

„To jeden z najlepszych koncertów na jakim byłem w ciągu ostatnich kilku lat. Kasia Groniec mistrzostwo, Jej zespół także! Gdziekolwiek wypatrzycie ten plakat - kupujcie bilet.” - Jarosław Wasik - Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

[…] „Kasia jest chyba w jakimś apogeum artystycznym. Wybitna, osobna artystka. Wszystko mi się podobało- to co śpiewała i to jak śpiewała…” […] - Magda Umer

"Zdarza się, że covery przyćmiewają wykonania oryginalne… Czy to dobrze czy źle? Groniec śpiewa awangardowo, czasem wywraca piosenki do góry nogami jednocześnie zachowując ich sens i nadając im nowe sensy. – Agata Passent

„ZOO” to tytuł koncertu - muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m. in. "Wielka woda", "Kokaina", "Dzikuska", "ZOO", "Piosenka o życiu ptasim". Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r.

12.05.2016 czwartek godz. 20.00

Wilczyńska, Jagodziński Trio- MŁYNARSKI

bilety 75 zł

Agnieszka Wilczyńska - śpiew
Andrzej Jagodziński - piano, akordeon
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski - perkusja


Agnieszka Wilczyńska- fascynuje nie tylko głębią i ciepłem swojego głosu, ale także niezwykłą wrażliwością oraz nieustanną chęcią poszukiwań nowych przestrzeni muzycznych. Śpiewanie jest nie tylko jej pasją, ale sposobem na wyrażanie siebie. W delikatny i krystaliczny głos tej wokalistki możemy zasłuchiwać się w różnorodnych muzycznie projektach. Jej koncertom towarzyszy niepowtarzalny klimat. Artystka uwodzi emocjami i sceniczną osobowością, a każdy koncert z jej udziałem, to absolutna uczta muzyczna.

„Tutaj mieszkam” - to płyta z tekstami Wojciecha Młynarskiego napisanymi specjalnie dla Agnieszki. Muzyka na płycie to utwory wybitnych polskich kompozytorów : Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Jerzego” Dudusia” Matuszkiewicza oraz Włodzimierza Korcza. Aranżacje utworów wokalistka powierzyła Andrzejowi Jagodzińskiemu i Michałowi Tokajowi. Utwory utrzymane są w stylistyce jazzowej, począwszy od jazzowej ballady, swing, poprzez bossanovę, walca jazzowego , bluesa aż po tango, zaaranżowane na sekcję rytmiczną , sekcję dętą, kwartet smyczkowy , gitarę , akordeon i głos. Stylistyka piosenek, łączy w sobie najbardziej wartościowe elementy gatunku. To bezpretensjonalna melodyka, wyrafinowana harmonia, komunikatywna i przejrzysta forma oraz najwyższej próby poetyckie teksty skłaniające do refleksji.

18.05.2016 środa godz. 20.00

Natalia Kukulska & Atom String Quartet … promocja albumów „Ósmy Plan” i „AtomSphere” …

bilety 90 zł

Natalia Kukulska - śpiew
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Dawid Lubowicz - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Michał Dąbrówka - perkusja


Natalia Kukulska obecnie promuje swoją ósmą solową płytę pt. "Ósmy Plan", która ukazała się 23 lutego 2015 r. Nad nowym materiałem wokalistka pracowała głównie z mężem – Michałem Dąbrówką. Razem tworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty. Krążek został nagrany razem z jednym z najciekawszych, jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie – Atom String Quartet – artyści zaaranżowali zupełnie inaczej. Zastępując typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik, uzyskali niepowtarzalny efekt, który usłyszeć można podczas ich wspólnych, akustycznych koncertów.

Na koncercie w Jazz Cafe nie zabraknie także utworów z najnowszego albumu Atom String Quartet „AtomSphere”.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną. Nagrała 8 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. O popularności płyt świadczą wyniki sprzedaży - solowe albumy Natalii sprzedały się łącznie w 2,5 milionach egzemplarzy. Jest laureatką min. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk. Nagrywała też utwory do popularnych filmów.

Atom String Quartet to wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej Tych czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu (jak określił członków zespołu Jan „Ptaszyn” Wróblewski) stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych. Zespół koncertował także między innymi w Filharmonii Berlińskiej, Narodowej w Warszawie, Szczecińskiej czy Podlaskiej w Białymstoku. W 2011 roku ukazała się płyta „Fade In”, która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. Kolejny album – „Places” – wydany w 2012 roku nakładem wytwórni Kayax otrzymał Fryderyka w kategorii: „Album Roku – Muzyka Jazzowa”. Ponad to Atom String Quartet otrzymał Grand Prix Stowarzyszenia „Melomani” w kategorii Nowa Nadzieja oraz Złote Gęśle na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

31.05.2016 wtorek godz. 20.00

Monika Borzym Quartet feat. Mitchell Long

bilety 85 zł

Monika Borzym - śpiew
Mitchell Long - gitara
Michał Bryndal - preparowany zestaw perkusyjny
Maciej Szczyciński - kontrabas


Monika Borzym o przyczynach stworzenia nowego projektu:

„Długo nie rozumiałam twórczości i jednocześnie fenomenu Joni Mitchell. Właściwie trwało to do momentu, kiedy sama zaczęłam pisać piosenki. W czasie procesu twórczego zupełnym przypadkiem natrafiłam na album „Blue” autorstwa Joni i nagle wszystko stało się dla mnie jasne. Momentalnie zapałałam taką miłością do piosenek jej autorstwa, że musiałam na jakiś czas odłożyć własne… Czułam, że w jej muzyce jest wrażliwość i dźwięki, których akurat w tym momencie bardzo potrzebuję. Zajmuję się tym okresem twórczości Joni, który koresponduje z moim wiekiem. Od jej pierwszej płyty, do roku 1975. Tak na to patrząc – obie jesteśmy w podobnym wieku. Mogę powiedzieć, że będzie to projekt dotykający przemiany, przejścia ze sfery dziewczęcości w kobiecość. Konsekwencją tego jest pewna subtelność, ale mam nadzieję, że nowy materiał, będą cechowały te same elementy, które charakteryzują jej piosenki: szczerość, mądrość i komunikatywność.”

o współpracy z Mitchellem Longiem:
„To splot pewnych okoliczności. Zupełnym przypadkiem okazało się, że mój wieloletni przyjaciel z Los Angeles Mitchell Long (współpracujący obecnie z moją kolejną idolką – Melody Gardot) jest radykalnym fanem twórczości Joni. Dosłownie w tym czasie, w którym kiełkował we mnie pomysł podjęcia się projektu z jej piosenkami, on zadzwonił do mnie. Powiedział, że właśnie słucha nagrań Joni. Pomyślał, że gdybym podjęła się projektu z jej piosenkami, to byłoby niezwykle ciekawie. Uznałam to za znak! Wspólnie stwierdziliśmy, że nie chcemy zwlekać z pomysłem i niezwłocznie zabieramy się do pracy.”

Mitchell Long- amerykański gitarzysta i wokalista z Kalifornii z 32-letnim doświadczeniem na scenie, znany ze swojej działalności na kanwie jazzu i muzyki świata. Obecnie koncertuje i nagrywa z amerykańską wokalistką Melody Gardot i legendą muzyki afrykańskiej, Waldemarem Bastosem z Angoli. Grono muzyków współpracujących z gitarzystą jest niezwykle obszerne i prestiżowe. Monika i Mitchell poznali się w Los Angeles w 2012 roku, kiedy wokalistka uczęszczała na zajęcia „World Music” prowadzone przez Mitchella. Zapałali do siebie muzyczną miłością i już wtedy postanowili stworzyć wspólny projekt. Pomysły dojrzewały i właśnie teraz, po czterech latach, nadarzyła się wyjątkowa okazja, by wspólnie zagłębić się w twórczość Joni Mitchell, która dla obojga artystów jest wielką inspiracją. Nie ma chyba lepszego muzycznego gruntu, na którym ich muzyczna wrażliwość mogłaby się spotkać.Monika Borzym to młodziutka artystka określana mianem polskiego towaru eksportowego w najlepszym wydaniu. Ma już na koncie dwie płyty i współpracę z nazwiskami światowej sławy. Artystka jest wychowanką słynnej szkoły przy Bednarskiej, ale uczyła się i śpiewała także w Stanach Zjednoczonych i w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Początkową naukę w klasie fortepianu z czasem zamieniła na edukację wokalną. A dlaczego jazz? "Po to wybrałam sobie taki gatunek muzyczny, a nie na przykład pop na trzech akordach, żeby całe życie móc się rozwijać i żeby mnie to nigdy nie znudziło."

15.06.2016 środa godz. 20.00

Sonia Bohosiewicz - koncert przeniesiony z 19.04.2016

bilety 90 zł

Sonia Bohosiewicz - z zespołem


Bilety z 19.04 zachowują ważność.

…Oczywiście wiecie, że była najsłynniejszą blondynką świata, symbolem seksu, ikoną, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że prawdopodobnie popełniła samobójstwo, że śpiewała prezydentowi Kennedyemu Happy Birthday, że prawdopodobnie była jego kochanką, że w ogóle miała facetów na pęczki, że tak pięknie podmuch wiatru unosił jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata, że…
Wielu rzeczy jednak o niej nie wiecie.
Tajemnice wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz.
Marilyn Monroe i Sonia Bohosiewicz - jakich jeszcze nie znacie…
W PROGRAMIE między innymi:
„On the Sunny Side of the Street”, „One Silver Dollar”, „I wanna be loved by you”,
„Teach me, Tiger”, „Happy Birthday, Mr. President”, czy „Diamonds are the girls best friends”.
Sonia Bohosiewicz- kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Wyjątkowa osobowość i talent, obok której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w wielu projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę.
Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Dlatego z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych. Ambitna i niezwykle zdyscyplinowana. Spełnia się nie tylko w aktorstwie i kulturze, ale także w biznesie. Profesjonalistka, w stu procentach zaangażowana w działania, których się podejmuje. Najnowsza rola filmowa Soni w „Ekscentrykach” (związana była właśnie ze śpiewaniem) zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów. W Jazz Cafe usłyszą Państwo m. in. tytułowy utwór: „On the Sunny Side of the Street”.

20.06.2016 poniedziałek godz. 20.00

Grzegorz Turnau ...TurBiKon...

bilety 100 zł

Grzegorz Turnau - fortepian, wokal
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja


Koncert TurBiKon to kolejny dowód sukcesu muzycznej fuzji gatunkowej piosenki poetyckiej, piosenki z tekstem wraz z jazzem. Choć Grzegorz Turnau ze swoimi utworami jest niezwykle znany i jeszcze bardziej lubiany, nie często można go usłyszeć w trio z laureatem Grammy i najlepszym polskim perkusistą jazzowym Cezarym Konradem oraz zdobywcą Fryderyka, czołowym polskim basistą Robertem Kubiszynem. W takim składzie Grzegorz Turnau pełni nową, nieoczywistą rolę pianisty improwizującego. Jego najbardziej znane utwory, za które publiczność pokochała artystę, również nabierają elementu świeżości.

Grzegorz Turnau – aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej, laureat najważniejszych polskich nagród – 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, 2 Super jedynek, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Robert Kubiszyn – wybitny polski kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, laureat Fryderyka za swój album „Before sunrise”, nagrał ok. 100 płyt z różnymi wykonawcami, na stałe gra z G. Turnauem, A. M. Jopek, D. Miśkiewicz, H. Miśkiewiczem, M. Napiórkowskim, współpracuje też z zagraniczną czołówką muzyczną.

Cezary Konrad – najlepszy polski perkusista jazzowy - wybierany nieprzerwanie od 1992 r. przez czasopismo Jazz Top i Top Drummer. Kompozytor, aranżer, w trio „Włodek Pawlik” laureat Grammy, grał dla prezydentów kilkudziesięciu państw w najbardziej znanych salach świata, koncertuje z najważniejszymi polskimi i zagranicznymi artystami również na prestiżowych festiwalach.

21.06.2016 wtorek godz. 20.00

Grzegorz Turnau ...TurBiKon...

bilety 100 zł

Grzegorz Turnau - fortepian, wokal
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja


Koncert TurBiKon to kolejny dowód sukcesu muzycznej fuzji gatunkowej piosenki poetyckiej, piosenki z tekstem wraz z jazzem. Choć Grzegorz Turnau ze swoimi utworami jest niezwykle znany i jeszcze bardziej lubiany, nie często można go usłyszeć w trio z laureatem Grammy i najlepszym polskim perkusistą jazzowym Cezarym Konradem oraz zdobywcą Fryderyka, czołowym polskim basistą Robertem Kubiszynem. W takim składzie Grzegorz Turnau pełni nową, nieoczywistą rolę pianisty improwizującego. Jego najbardziej znane utwory, za które publiczność pokochała artystę, również nabierają elementu świeżości.

Grzegorz Turnau – aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej, laureat najważniejszych polskich nagród – 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, 2 Super jedynek, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Robert Kubiszyn – wybitny polski kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, laureat Fryderyka za swój album „Before sunrise”, nagrał ok. 100 płyt z różnymi wykonawcami, na stałe gra z G. Turnauem, A. M. Jopek, D. Miśkiewicz, H. Miśkiewiczem, M. Napiórkowskim, współpracuje też z zagraniczną czołówką muzyczną.

Cezary Konrad – najlepszy polski perkusista jazzowy - wybierany nieprzerwanie od 1992 r. przez czasopismo Jazz Top i Top Drummer. Kompozytor, aranżer, w trio „Włodek Pawlik” laureat Grammy, grał dla prezydentów kilkudziesięciu państw w najbardziej znanych salach świata, koncertuje z najważniejszymi polskimi i zagranicznymi artystami również na prestiżowych festiwalach.

22.06.2016 środa godz. 20.00

Grzegorz Turnau ...TurBiKon...

bilety 100 zł

Grzegorz Turnau - fortepian, wokal
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja


Koncert TurBiKon to kolejny dowód sukcesu muzycznej fuzji gatunkowej piosenki poetyckiej, piosenki z tekstem wraz z jazzem. Choć Grzegorz Turnau ze swoimi utworami jest niezwykle znany i jeszcze bardziej lubiany, nie często można go usłyszeć w trio z laureatem Grammy i najlepszym polskim perkusistą jazzowym Cezarym Konradem oraz zdobywcą Fryderyka, czołowym polskim basistą Robertem Kubiszynem. W takim składzie Grzegorz Turnau pełni nową, nieoczywistą rolę pianisty improwizującego. Jego najbardziej znane utwory, za które publiczność pokochała artystę, również nabierają elementu świeżości.

Grzegorz Turnau – aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej, laureat najważniejszych polskich nagród – 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, 2 Super jedynek, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Robert Kubiszyn – wybitny polski kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, laureat Fryderyka za swój album „Before sunrise”, nagrał ok. 100 płyt z różnymi wykonawcami, na stałe gra z G. Turnauem, A. M. Jopek, D. Miśkiewicz, H. Miśkiewiczem, M. Napiórkowskim, współpracuje też z zagraniczną czołówką muzyczną.

Cezary Konrad – najlepszy polski perkusista jazzowy - wybierany nieprzerwanie od 1992 r. przez czasopismo Jazz Top i Top Drummer. Kompozytor, aranżer, w trio „Włodek Pawlik” laureat Grammy, grał dla prezydentów kilkudziesięciu państw w najbardziej znanych salach świata, koncertuje z najważniejszymi polskimi i zagranicznymi artystami również na prestiżowych festiwalach.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12