Jazz Cafe środa, 06 maj 2015
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

07.05.2015 czwartek godz. 20.00

Renata Przemyk …akustycznie, przejrzyście, spontanicznie …

bilety 85 zł

Renata Przemyk - śpiew
Piotr Wojtanowski - fretless, gitara akustyczna
Grzegorz Palka - gitara akustyczna


Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom i konsekwentnie łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem.

Renata Przemyk Akustik Trio to kameralny projekt, podczas którego artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane, jak również po piosenki z najnowszej płyty „RZEŹBA DNIA”. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie. Dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych które znamy z dużych sal, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych.

Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz, co za tym idzie, przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

11.05.2015 poniedziałek godz. 20.00

Piotr Bukartyk ..."Kup sobie psa"…

bilety 75 zł

Piotr Bukartyk - śpiew
Krzysztof Kawałko - gitara
Marek Błaszczyk - instrumenty klawiszowe
Michał Przybyła - gitara basowa
Krystian Majderdrut - perkusja


Piotr Bukartyk powraca z nowym albumem „Kup sobie psa” który pojawił się na rynku 20.11.2014 r. To następca ciepło przyjętego przez fanów albumu „Tak jest i już” z 2012 r. Na płycie znajduje się 10 nowych kompozycji.

Sam artysta o płycie mówi tak:
„Ta płyta jest relacją z podróży, dlatego nadaje się do słuchania w samochodzie. Przy okazji zdradza mój wiek, bo podróż trwa już jakiś czas i świat za szybą wygląda inaczej niż kiedyś. Mimo słabnącego wzroku łudzę się, że teraz widzę więcej, dlatego dajcie znać, co o tym myślicie, bo przecież patrzymy na to samo”
Piotr Bukartyk autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką, jest na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem bezprecedensowym.Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się autorów tekstów piosenek. W każdy piątek w radiowej Trójce jest gościem Wojciecha Manna w jego porannej audycji - śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony, które niewątpliwie stanowią inspirację dla nowego materiału.

„Ułożenie piosenki zajmuje mi zwykle jedną noc. Jaka by nie wyszła - rano da się już toto zaśpiewać, co zresztą robię od lat korzystając z gościny Wojciecha Manna w radiowej Trójce. O większości z nich zaraz potem zapominam, ale mniej więcej jedna na dziesięć zostaje ze mną na dłużej. No więc ta płyta to sto wieczorów w ciągu stu tygodni, bo piszę wyłącznie w czwartki. Jaka jest? Chciałem, żeby była dla mnie ważna. Żadnych kompromisów, silenia się na dowcip czy merdania ogonkiem do tzw. masowego odbiorcy. Uczciwa i bezwstydna. Jej realizacji podjęli się ludzie którym ufam, z którymi gram na co dzień, którzy wiedzą o co mi chodzi jeszcze zanim się odezwę. Potrafią też wytrzymać, gdy odzywam się niepotrzebnie. Krzysiek Kawałko i Marek Błaszczyk – faceci, dzięki którym będziecie mówić, że piszę ładne piosenki” – dodaje artysta.

Z zespołem regularnie pojawia się w line-upie Woodstocku, popełnił także piosenkę „Z tylu Chmur”, która stała się hymnem tego największego w Polsce Festiwalu (ok. 700 000 tys. Uczestników).

„Solówki gitarowe, pasaże organowe, Twój głos, energia całego bandu - dla mnie i dla nas jesteś jak Bruce Springsteen, który rozkręca festiwalową masę do nucenia, śpiewania, tańczenia! Jesteś niezapomniany, przyjacielski i do zaśpiewania jeszcze raz, bo wszystko takie melodyjne. Od słowa do słowa postanowiliśmy, że zarejestrujemy to granie, aby teraz wam przedstawić szanowna publiczności na płycie DVD i CD. Ma Piotrek Bukartyk ogromną ilość fanów i ich nie trzeba przekonywać, oni mają jedno zadanie, puścić tę muzę każdej napotkanej przypadkowo osobie, mężczyźnie lub kobiecie z upojnym słowem na ustach - Miłość, Przyjaźń, Muzyka." mówi o artyście Jurek Owsiak.

19.05.2015 wtorek godz. 20.00

Soyka/Karolak/Skolik …powrót do Złotych lat Swingu …

bilety 100 zł

Stanisław Soyka - śpiew
Wojciech Karolak - organy Hammonda
Arek Skolik - perkusja


"Swing Revisited" to najnowszy album Stanisława Soyki & Roger Berg Big Band, szwedzko-duńskiej orkiestry big bandowej.

Premiera albumu odbyła 14 kwietnia 2015 roku i już zdobyła status Złotej Płyty.

Współpraca muzyków rozpoczęła się od spontanicznego jam session w trakcie warszawskiego koncertu big bandu. "Po prostu wymiękłem, z jaką czułością grali tę muzykę" - wspomina Stanisław Soyka " oczywiście nie wytrzymałem i wskoczyłem na chyba trzy numery. Było po prostu wspaniale". Album, który powstał z tego wyjątkowego połączenia energii, jest powrotem do złotych lat swingu. Zrealizowany w studiach nagraniowych w Szwecji i w Polsce nie jest jednak kolejną propozycją siłowego unowocześniania klasyki amerykańskiej piosenki lat 40. "Swing Revisited" nagrany został według najlepszych, "starozakonnych" wzorów i z poszanowaniem tradycji swingowych tak, by oddać kunszt twórców tamtych czasów, bo jak podkreślają artyści, nie da się ulepszyć muzyki Dukea Ellingtona, trzeba ją po swojemu przeżyć. "Ta muzyka już z górą 40 lat nie istnieje ani w eterze, ani tym bardziej w klubach tanecznych czy na scenach koncertowych.”

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, pianista, kompozytor– już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wciąż inny wciąż nowy a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością. W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni.

25.05.2015 poniedziałek godz. 20.00

Andrzej Poniedzielski …spring, sing & drink - nowa płyta „Life?”…

bilety 85 zł

występuje - Andrzej Poniedzielski
przy fortepianie - Andrzej Pawlukiewicz


Koncert Andrzeja Poniedzielskiego promujący nową płytę artysty pod tytułem „LIFE?”

Jak mówi artysta spring, sing & drink. Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem łagodnego. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego, a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie, pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości…Andrzej Poniedzielski o sobie: „Urodziłem się na głębokiej kielecczyźnie w miejscowości Iwaniska. Dzieciństwo i całą młodość spędziłem w Kielcach. Podobno

w dzieciństwie byłem podejrzanie spokojnym, grzecznym chłopcem. Można było wystawić mnie do ogrodu, pod warunkiem, że dano mi niemiecki hełm, w środku którego były różne śrubki, nakrętki i podkładki. Podobno potrafiłem się bawić tym godzinami. Potwierdzając moje techniczne zainteresowania, jako szkołę średnią wybrałem Technikum Elektroniczne w Kielcach. Bardzo mile wspominam te lata, szczególnie prywatki w gronie przyjaciół. Muszę dodać, że jestem skończonym magistrem inżynierem, automatykiem przemysłowym Politechniki Świętokrzyskiej. Posiadam poważne wykształcenie techniczne. Na studiach śpiewałem w klubach studenckich, a na trzecim roku zadebiutowałem na studenckim festiwalu w Krakowie. Po ukończeniu politechniki musiałem odpracować rok stażu w Ifamie w Łodzi. Ponieważ przeszkadzało to mi w pracy estradowej, będąc już żonaty i posiadając dwojaczki wystąpiłem o urlop macierzyński. Kiedy w kadrach załatwiałem formalności, pod zakładem już czekał autokar łódzkiej Estrady.” (z wywiadu w Radiu PIK)

02.06.2015 wtorek godz. 20.00

Halina Kunicka ... Upływa szybko życie…

bilety 75 zł

Halina Kunicka - śpiew
Jerzy Derfel - fortepian


Halina Kunicka - jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Mimo upływu lat Artystce towarzyszy niezmienna sympatia i popularność. Publiczność ceni ją za indywidualność, osobowość sceniczną i dobrą piosenkę. Obecna niezmiennie od 50 lat. Jej koncerty to niezapomniane, wzruszające doznania, muzyczna podróż z takimi przebojami jak: „To były piękne dni”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Orkiestry dęte”, „Upływa szybko życie” „Czumbalalajka”, „Od nocy do nocy”.

Na recital składają się wylansowane przez Artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Piosenki napisane specjalnie dla Artystki przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Ernesta Brylla. W programie koncertu nie brakuje także muzycznych niespodzianek, które publiczność porywają do wspólnego śpiewu. Halina Kunicka nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. Wśród nich są trzy Złote Płyty. Repertuar Haliny Kunickiej jest bardzo różnorodny - od efektownych przebojów po niemal koncertowe utwory Andrzeja Kurylewicza, piosenki kabaretowe oraz aktorskie.

Jerzy Derfel - kompozytor, pianista, aranżer. Wieloletni przyjaciel rodziny Państwa Kydryńskich. Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, musicali, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Od wielu lat współpracuje jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego. Laureat nagrody za muzykę do słuchowiska "Nie uchodzi, nie uchodzi czyli Damy i Huzary" na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. Oprócz Wojciecha Młynarskiego współpracował z artystami takimi jak: Ewa Dałkowska, Alicja Majewska, Jerzy Połomski, Danuta Rinn, Rena Rolska, Irena Santor, Teresa Tutinas, Mieczysław Wojnicki. Napisał ponad 200 piosenek do tekstów wielu autorów, m.in. takich, jak: Ireneusz Iredyński, Jonasz Kofta, W. Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12