Jazz Cafe czwartek, 30 październik 2014
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

06.11.2014 czwartek godz. 20.00

Jan Ptaszyn Wróblewski ...Koncert Promujący Album - Komeda – Trzaskowski - Kurylewicz

bilety 85 zł

Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofon tenorowy
Robert Majewski - trąbka
Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy
Wojciech Niedziela - fortepian
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas
Marcin Jahr - perkusja


Jan Ptaszyn Wróblewski jest jednym z najważniejszych, najbardziej kluczowych oraz zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista tenorowy i barytonowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, pedagog, konferansjer. Laureat „Złotego Fryderyka” za całokształt twórczości. Był członkiem sekstetu Krzysztofa Komedy, współpracował również z orkiestrą Newport International Youth Band, jako jedyny reprezentant Polski w tym zespole. Jest pierwszym polskim muzykiem jazzowym, który wystąpił w USA. Stał na czele orkiestry Studia Jazzowego Polskiego Radia, przez którą przewinęli się m.in. Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Zbigniew Seifert, Andrzej Trzaskowski.

Jego styl gry, z charakterystyczną barwą saksofonu i mocnym swingowaniem, jest natychmiast rozpoznawalny. W swoich kompozycjach eksponuje linię melodyczną, zachowuje klarowną formę, dużą uwagę przywiązuje do aranżacji i harmonii. Ptaszyn jest słynny także ze swojej ogromnej wiedzy na temat jazzu, którą potrafi się dzielić w fascynujący sposób, korzystając przy tym ze swojego, znanego zapewne publiczności Jazz Cafe, radiowego głosu.
Na koncercie w Jazz Cafe usłyszymy utwory z nowego albumu „Moi pierwsi Mistrzowie: Komeda – Trzaskowski – Kurylewicz” Premiera płyty, nakładem Fonografiki, 8 listopada 2014.

19.11.2014 środa godz. 20.00

Stanisław Soyka Quintet w Jazz Cafe !!!

bilety 75 zł

Stanisław Soyka - fortepian, śpiew
Przemek Greger - gitary
Antoni Ziut Gralak - trąbka
Zbyszek Uhuru Brysiak - perkusjonalia
Jakub Sojka - perkusja, wokal


Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ......nie tylko.

Podczas koncertu w Jazz Cafe będzie można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać...Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z nadchodzącej monografii „Soyka śpiewa Niemena”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12