Jazz Cafe piątek, 25 lipiec 2014
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

11.08.2014 poniedziałek godz. 20.00

Monika Borzym ...nowe gorące nazwisko na polskiej scenie jazzowej…

bilety 85 zł

Monika Borzym - śpiew
Paweł Tomaszewski - fortepian
Gość Specjalny - niespodzianka


Monika Borzym to młodziutka artystka określana mianem polskiego towaru eksportowego w najlepszym wydaniu. Ma już na koncie dwie płyty i współpracę z nazwiskami światowej sławy takimi jak czterokrotny laureat "Grammy", genialny pianista Gil Goldstein, arcymistrz gitary jazzowej John Scofield, wybitny saksofonista Chris Potter czy trębacz Randy Brecker!
Jej niedawny debiutancki krążek "Girl Talk" przewrócił polskim kobiecym jazzem w te i nazad! Piosenki Amy Whinehouse, Reginy Spector, Bjork, Jony Mitchell, Eryki Badu czy Fiony Apple w aranżacji wspomnianego już Gila Goldsteina zaowocowały zdobyciem platynowej płyty. Własne kompozycje Borzym, które znajdują sie na najnowszym albumie "My Place", to połączenie jazzu, bluesa i soulu. W każdym utworze urzeka nas jej wokal uwodzący publiczność, chwilami do złudzenia przypominający Norę Jones. Głos Moniki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie jakie opowiada brzmią nadzwyczaj autentycznie.
Artystka jest wychowanką słynnej szkoły przy Bednarskiej, ale uczyła się i śpiewała także w Stanach Zjednoczonych i w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Początkową naukę w klasie fortepianu z czasem zamieniła na edukację wokalną. A dlaczego jazz? "Po to wybrałam sobie taki gatunek muzyczny, a nie na przykład pop na trzech akordach, żeby całe życie móc się rozwijać i żeby mnie to nigdy nie znudziło."


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12