Jazz Cafe sobota, 23 sierpień 2014
Jazz Cafe

Najbliższe koncerty

11.09.2014 czwartek godz. 20.00

David Virelles Trio .....temperament Kubańczyka & śmiałość Nowojorczyka…

bilety 95 zł

David Virelles - fortepian
Eric McPherson - perkusja
Thomas Morgan - kontrabas


„David Virelles jest jednym z niewielu kubańskich muzyków żyjących w Nowym Yorku, którzy zostali całkowicie zaabsorbowani przez środowisko tych dwóch wysp – Kuby i Manhattanu, a teraz wywierają wpływ poprzez subtelne innowacje oraz śmiałe posunięcia”
- The Wall Street Journal

David Virelles to kanadyjski pianista pochodzenia kubańskiego, mieszkający w Nowym Jorku. W bardzo krótkim czasie stał się jednym z najbardziej pożądanych pianistów jazzowych, grał w zespołach z saksofonistami Stevem Colemanem, Chrisem Potterem, Rovim Coltrainem i Markiem Turnerem. David Virelles jest znany także ze współpracy z Tomaszem Stańko i Tomasz Stańko New York Quartet.

Prestiżowa wytwórnia ECM Record, która jest znana z promowania wyjątkowych postaci świata jazzu i nie tylko, zaprosiła do współpracy także Davida. W październiku bieżącego roku pojawi się kolejny album tego kubańskiego artysty już pod skrzydłami słynnego już producenta Manfreda Eichera. W Jazz Cafe nie zabraknie zapewne premierowych utworów.

16.09.2014 wtorek godz. 20.00

Michael Patches Stewart ... wybrany przez samego Quincy Jonesa ...

bilety 75 zł

Michael "Patches" Stewart - trąbka
Henryk Miśkiewicz - saksofon
Paweł Tomaszewski - instrumenty klawiszowe
Michał Dąbrówka - perkusja


Michael "Patches" Stewart to prawdziwa gwiazda światowego jazzu, pierwsza liga współczesnych trębaczy, bo jak inaczej nazwać artystę, który współpracował z Marcusem Millerem, Georgem Dukeem, Lenny Whiteem czy samym Quincy Jonesem. Ten ostatni już na początku lat 80 zabrał Stewarta w tournee promujące album "The Dude". Jako sideman towarzyszył na koncertach także Alowi Jarreau, Whitney Houston i Dianie Ross.
Płyta "On Fire" potwierdza jego geniusz i talent do łączenia różnych muzycznych światów. Do jej nagrania bowiem, Stewart zaprosił nie tylko wybitnego saksofonistę Kenny Garretta, pianistę Donalda Blackmana czy perkusistę Poogie Bella, ale również Marka Napiórkowskiego, Pawła Tomaszewskiego, Henryka Miśkiewicza oraz basistę i multiinstrumentalistę Roberta Kubiszyna, który jest kompozytorem kilku utworów z albumu m.in. sentymentalnego "Nothern Star". Spotkanie tych fantastycznych jazzmanów zaowocowało polsko-amerykańską fuzją gatunków, w której słychać wzajemne inspiracje.
Zakochany w trąbce od najmłodszych lat, urodzony i wychowany w Nowym Orleanie Michael sprowadził do Łomianek, gdzie obecnie mieszka, prawdziwego i niepowtarzalnego ducha jazzu, którego z pewnością poczują też Państwo. Na koncercie usłyszymy nie tylko utwory z jego solowych albumów, ale również kompozycje niezapomnianego Milesa Davisa.


Jazz Cafe ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. (0-22) 751-41-12